MIESTO, KDE KAŽDÝ NÁDYCH DODÁVA SILU

Donovaly sa nachádzajú v Národnom parku Nízke Tatry NAPANT v nadmorskej výške 960 m.n.m., na rozhraní pohorí Veľká Fatra a Starohorské vrchy, medzi Ružomberkom (vzdialeným 27 km) a Banskou Bystricou (vzdialenou 25 km). Hoci majú Donovaly len 248 stálych obyvateľov, občasní turisti aj pravidelní návštevníci túto horskú obec milujú. Nečudo, veď ju objíma príroda zo všetkých strán. Nájdete tu pohľadnicovo krásne scenérie a vzduch, ktorý vás pri každom nádychu naplní pokojom a vitalitou. 

RAJ ZIMNÝCH ŠPORTOV

17 zjazdoviek a viac ako 11 km pravidelne udržiavaných lyžiarskych tratí?

To znie ako rajská hudba pre uši lyžiara! Zjazdári, bežkári, snoubordisti… všetci si prídu na svoje.
Kam na lyže v okolí:

Malino Brdô – 30km
Krahule – 59 km
Kubínska Hoľa – 59 km
Veľká Lučivná – 59 km
Jasná – 60 km
Mýto pod Ďumbierom – 66 km
Valčianska dolina – 68 km
Jasenská dolina – 70 km

cyklistika
turistka

BATOH NA CHRBÁT
A HOR SA DO HÔR

Aj keď vo vašom apartmáne nájdete všetok domáci komfort, prekrásna tatranská príroda vám nedovolí dlho sa zdržiavať dnu. Okolím vedie až 14 cyklotrás a viac ako 10 turistických chodníkov. Prišli ste naľahko? Nevadí. Priamo v obci je možnosť požičania elektrokolobežiek, bicyklov a elektro bicyklov. Adrenalínoví nadšenci môžu vyskúšať paraglaiding, lanový park, horskú bobovú dráhu, horolezectvo či letecké aktivity. Neďaleké Hrabovo, Krpáčovo a Turček sú zas vychýrenými rybárskymi lokalitami. 

14
cyklotrás

turisticke-chodniky

10 turistických
chodníkov

adrenalinove-sporty

adrenalínové
športy

WELLNESS
AJ VODNÁ ZÁBAVA

Zmohla vás únava po túre? Priamo v Donovaloch nájdete širokú škálu wellness služieb, saunového sveta a oddychových zón, ideálne miesto na relax pre celú rodinu. A čo tak vyskúšať aj ďalšie vodné parky, kúpaliská či vodné nádrže v blízkom okolí?
Tu sú naše tipy:

Gothal Liptovská osada – 14 km
Plážové kúpalisko Štiavničky – 27 km
Vodná nádrž Hrabovo – 30 km
Vodný park Bešeňová – 37 km
Termálne kúpalisko Sliač – 41 km
Liptovská Mara – 43 km
Vodný svet Tatralandia – 53 km

wellness
vodna-zabava
party

TATRANSKÁ PÁRTY,
ako sa patrí

V Donovaloch to žije! Psie Záprahy, Donovaly night run, Donovaly Fest, Festival Maskotov Donovaly, Karnevalová show a mnohé iné známe podujatia sa vám celoročne postarajú o spoločenský program. Ak vás viac než organizovaná zábava láka individuálne objavovanie, v Donovaloch nebudete vedieť, kam sa vybrať skôr.
Tu je pár odporúčaní pre priaznivcov zážitkových výprav:  

Banský orloj – Špania dolina – 23 km
Banícky chodník – Staré Hory – 11 km
Bazilika Minor – Staré Hory – 11 km
Bronzová socha psa Dina – 1 km
Donovalské kaplnky – 2 km
Harmanecká jaskyňa – 23 km
Hrad Slovenská Ľupča – 34 km
Vlkolínsky skanzen – 25 km
Rodný dom Jána Donovala – 1 km

DETI ZABUDNÚ,
ČO JE NUDA

Drobci vedia byť mimoriadne nároční na zábavu, preto je dobré, že počas vášho pobytu v MODENA APARTMENTS Donovaly im môžete ponúknuť celú paletu akčných aktivít. Rodinné atrakcie ako Donovalkovo, Habakuky, FUN Arena, Myšiačikov detský park či Bobová dráha „vyšťavia“ aj tie najneposednejšie šidlá. Donovalkovo pravidelne organizuje detské tematické eventy ako Frozen day, Disney day, Noc v Donovalkove, Race day, či Karneval day. Deti tu zažijú všetko, len nie nudu. 

deti